ykleniyor

Google'den Linkedın'e Rakip: Google Hire

Sosyal medya konusunda büyük şirketler arasındaki rekabet her gün farklı bir boyuta evrilmeye devam ediyor.

Sosyal medya konusunda büyük şirketler arasındaki rekabet her gün farklı bir boyuta evrilmeye devam ediyor. Piyasada uzun yıllardır kullanıcılarına hizmet veren isimlerle bir rekabet içerisine girmek isteyen Google, birçok alternatif platform oluşturmuş; ancak bu girişiminde istediği başarıyı elde edememişti.

Facebook'a alternatif olarak geliştirdiği ve geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olacağını düşündüğü platformu Google Plus ile istediği sonucu elde edemeyen Google, rotasını bu kez LinkedIn'e çevirdi.

Google Hire isimli yeni bir projeyle kullanıcılarının karşısına çıkmayı planlayan Google, kullanıcılarına LinkedIn ile hemen hemen benzer özelliklere sahip bir hizmet sunmayı hedefliyor. Kesin olmayan bilgilere göre kullanıcılar, Google Hire üzerinden; işleri listeleyebilecek, iş sahipleri bu platform üzerinden işe alım gerçekleştirebilecek ve listelenen işlere iş başvurusu yapılabilecek.

Google tarafından böyle bir platformun kullanıcılara sunulacağının onaylanmasının ardından yapılan açıklamlarda yer verilen bilgilere göre:  Google Hire'nin işe alım sürecini daha hızlı ve kolay hale getiren bir sistem olacağı belirtiliyor.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!