ykleniyor

Makro backup ile iş ortağı olduk

Merkezi Yedekleme hizmeti ile sektörel çözümler arasında yer alan makro backup ile iş ortaklığı yapıldı.

MakroBackup ağ üzerindeki tüm bilgisayar ve sunucuların, dosya ve imaj yedeklerinin otomatik alınması için geliştirilmiş bir yedekleme ünitesidir. 

Dikkat çeken en önemli özelliklerinden bir tanesi merkezi yönetim özelliğidir. MakroBackup ile yerel ağ veya uzak alan ağlardaki tüm bilgisayar ve sunucuların dosya ve imaj yedeklerini tek ekrandan yönetebilirsiniz.
Çok kolay kullanıma sahip web arayüzü ile merkez ofis ve şubelerinizdeki tüm yedekleme işlemlerini planlayabilir, yönetebilir ve yedekleme durumlarını izleyebilirsiniz.
MakroBackup merkezi yedekleme sunucusunu diğer alternatiflerinden ayıran en önemli özellik; Block Differential yedekleme özelliğidir. Block Differential yedekleme özelliği ile değişen veri dosyaları komple yedeklenmek yerine sadece değişen blok farklılıkları yedeklenir.
MakroBackup ile internet üzerinden VPN tarzı özel ağlara ihtiyaç olmadan yedekleme yapabilirsiniz. Bu özellik ile uzak yerlerde şubesi olan işletmeler tüm şube yedeklerini merkez ofiste saklayabilirler.
Yine bu özellik sayesinde mobil çalışan kişilerin notebook üzerindeki önemli verileri internet üzerinden herhangi bir işlem yapmaya gerek kalmadan otomatik olarak yedeklenebilir. MakroBackup’ta veri güvenliği için her türlü tedbir alınmıştır. Yedeklenen veriler istemciden MakroBackup merkezi yedekleme sunucusuna transfer edilirken AES256 şifreleme sistemi ile şifrelenir. Yedeklenen veriler şifrelenmiş disk üzerinde saklanmaktadır.
Yetkisiz kimse yedek verilere ulaşamaz. Yedek verilerin depolandığı alana virüs türevi zararlı uygulamalar erişemez.Yedekleme sonrası veriler orijinal veri ile kıyaslanır, veri bütünlüğü doğrulama testinden geçen yedekler saklanır. MakroBackup çalışır durumdaki uygulamalara ait verileri uygulamaları 
kapatmaya gerek kalmadan yedekleyebilmektedir. Bilindiği üzere Microsoft SQL, Outlook vb. Uygulamaların veri dosyaları değiştirilmeye, kopyalanmaya, silinmeye karşı kilitlenmiş veri dosyalarıdır. MakroBackup açık olan uygulamalara ait veri dosyalarını uygulamalar kapanmadan hem tam (full) yedekleme hemde artımlı (incremental) yöntemi ile yedekleyebilmektedir.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!